ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9031124
*
nr 903 1124
Spegel
med konsol, bonad björk, 1920-tal, höjd: 142 + 75
Utrop:
600 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 juli 2014
kl 18:49:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/7 16:21:17
1
300 kr
28/7 07:44:57
2
400 kr
28/7 14:51:17
3
700 kr
28/7 18:21:43
4
700 kr
28/7 18:22:48
4
900 kr
28/7 18:32:00
3
1.000 kr
28/7 18:34:21
4
1.200 kr
28/7 18:43:56
5
1.400 kr
28/7 18:44:35
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bonad björk konsol spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 903 1124
Spegel
med konsol, bonad björk, 1920-tal, höjd: 142 + 75
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 juli 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/7 16:21:17 | 1 | 300 kr |
| 28/7 07:44:57 | 2 | 400 kr |
| 28/7 14:51:17 | 3 | 700 kr |
| 28/7 18:21:43 | 4 | 700 kr |
| 28/7 18:22:48 | 4 | 900 kr |
| 28/7 18:32:00 | 3 | 1.000 kr |
| 28/7 18:34:21 | 4 | 1.200 kr |
| 28/7 18:43:56 | 5 | 1.400 kr |
| 28/7 18:44:35 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bonad björk konsol spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



